Masz już przestrzeń magazynową – i co dalej! Poza półkami i innymi meblami przeznaczonymi do przechowywania, potrzebujesz także odpowiednich urządzeń magazynowych. Dowiedz się, co jest ważne, potrzebne, a nawet konieczne i dobrze zaopatrz swój magazyn.
Pakowanie i zabezpieczenie zapasów
Zabezpieczenie przechowywanego towaru jest kluczowe dla redukcji strat i optymalnego wykorzystania dostępnych materiałów. Po procesie produkcyjnym produkty powinny być umieszczone w odpowiednich opakowaniach, na przykład kartonach lub workach. To ułatwia także składowanie i utrzymanie ładu w magazynie. Do tego celu przydadzą się odpowiednie urządzenia magazynowe, na przykład zaszywarki do worków, pakowarki próżniowe, urządzenia zgrzewające, zaklejarki do kartonów, różnego rodzaju obkurczarki do folii oraz urządzenia do datowania.
Wybór urządzeń, które są najlepsze dla twojego biznesu, jest bardzo ważny i warto przeanalizować swoje potrzeby i możliwości w tym zakresie tak samo wnikliwie, jak w przypadku procesu produkcyjnego. Poza wspomnianymi wyżej urządzeniami należy dodatkowo zaplanować ilość, wielkość i kształt urządzeń do składowania: regałów, stojaków, wieszaków, podkładów, zasieków i innych.
Sprawny transport
Szczególnym rodzajem urządzeń magazynowych są pojazdy przeznaczone do transportu wewnętrznego. Oczywiście, w przypadku pomieszczeń o małej powierzchni i niskich nie trzeba wyposażać je w pojazdy, ale gdy wielkość pomieszczeń i wysokość półek rośnie, to najlepsze rozwiązanie. Do grupy pojazdów magazynowych zalicza się przede wszystkim wózki widłowe oraz paletowe. Te przystosowane do składowania wysokiego pozwalają na bezpieczne umieszczenie i zdjęcie towarów i zapasów z nawet najwyższych półek.
Zapewnienie bezpieczeństwa i sprawnej pracy
Do grupy urządzeń magazynowych zaliczane są także takie sprzęty, dzięki którym praca w pomieszczeniu jest bezpieczna, zabezpieczony jest także towar i wyposażenie magazynu. Chodzi o urządzenia przeciwpożarowe, zapewniające odpowiednią wentylację oraz klimatyzację, a także różnego rodzaju zabezpieczenia. Bez tych środków technicznych nie możesz się obyć, jednak każdorazowo musisz je dopasować do dostępnych pomieszczeń oraz typu składowanych wewnątrz materiałów i produktów.